top of page

MTB ONE

pergola_zew.png
plyta_fund.png
instalacja_elektr.png
ruszt_instal.png
instalacja_hydr.png
folia_paroiz.png
wentylacja_mech.png
ogrzewanie.png
schody.png
barierki.png

MTB ONE PLUS

Exterior_Domek_CAM_07-900x500.jpg
ph_pergola.png

Pergola zewnętrzna

Nowoczesna Pergola MTB Modules jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego domu z tarasem. Nie tylko pozwala stworzyć wspaniałe miejsce dla letniego wypoczynku w ogrodzie ale może korzystnie zmienić wygląd elewacji domu. Pergola MTB Modules charakteryzuje się niespotykanym design'em, wyraźnymi prostymi liniami i kwadratowymi płaszczyznami. Dzięki temu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów modelu domu MTB ONE.

Konstrukcja wykonana z drewna świerkowego, impregnowana ciśnieniowo. Zaokrąglone krawędzie zapewniają swobodne spływanie wody. Mało inwazyjny system montażowy pozwala na złożenie konstrukcji z minimalną ingerencją w elementy tarasu i ogrodu. Konstrukcję drewnianą dostarczamy w barwie naturalnej - zabarwienie i wybór koloru zostawiamy Tobie. W ten sposób masz szansę na zmianę barwy pergoli, oraz desek elewacyjnych i możesz je dostosować do otaczającej kolorystyki krajobrazu.

Elementy złączne konstrukcji pergoli wykonane zostały ze stali, przy pomocy maszyn sterowanych laserowo. Wdrożona została powtarzalność wymiarowa zgodna z certyfikatami ISO. Elementy złączne, zabezpieczone zostały podwójną warstwą farby proszkowej, w kolorze czarny mat. Proces ten wykonywany jest także na nowoczesnych liniach lakierniczych.

Pergola zew
ph_plyta.png

Zestaw Płyty Fundamentowej SIP MTB Modules

Strukturalne panele izolacyjne SIP do systemów podłogowych mogą być stosowane w przypadkach, w których wymagana jest izolowana podłoga. W tego typu rozwiązaniach stają się one integralną częścią budynku, zwiększając efektywność energetyczną domu. W naszej technologii panele podłogowe SIP montuje się na belkach nośnych, które są jednocześnie legarami drewnianymi. Panele podłogowe SIP, mają grubość 174 mm i rdzeń z EPS 80 (styropianu) o grubości 150 mm.

Panele podłogowe SIP nie są wykończoną podłogą, wymagane jest, aby na podłogę z paneli SIP nałożono warstwę finalną (panele podłogowe, glazurę, wykładzinę) grubości minimum 10 mm.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeń mieszkalną nad garażem, wytworne domy górskie, czy mieszkanie w arktycznej temperaturze, zastosowanie Płyty Fundamentowej MTB Modules jako podłóg stanowi kolejne rozwiązanie w tworzeniu kompletnego domu energooszczędnego.

Zestaw Płyty Fundamentowej SIP MTB Modules zawiera:

A - Konstrukcję drewnianą
B - Panele podłogowe SIP
C - Belki łączące panele
D - Elementy łączące
E -  Piany montażowe
F -  Izolację w płynie

Zestaw Płyty Fundamentowej MTB Modules, montujemy zawsze na powierzchniach wypoziomowanych. Najprostszym sposobem jest przygotowanie we własnym zakresie, podparcia punktowego (G) w postaci pali betonowych i zatopieniu w nim mocowań kątowych (H) grubości blachy minimum 4 mm. Te elementy (G) i (H) pozostają do wykonania po Twojej stronie. Przed przystąpieniem do prac związanych z przygotowaniem podparcia punktowego (G), upewnij się co do rodzaju gruntu na którym chcesz postawić domek. W przypadku Twoich wątpliwości co do jego rodzaju i jakości, skontaktuj się z lokalnym projektantem lub konstruktorem.

Czas montażu całego zestawu, przy udziale dwóch osób wynosi 6-8 godzin.

Zestaw Płyty
ph_instalacje.png

Zestaw instalacji elektrycznej


Sprefabrykowana instalacja elektryczna "230V" pod układ funkcjonalny z naszych wizualizacji. Instalacja elektryczna została przystosowana do wszystkich opcji dodatkowych z naszej oferty: bojler elektryczny, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja z ogrzewaniem, oświetlenie LED, ogrzewanie podłogowe łazienki, oraz grzejnik drabinkowy w łazience.

W skład zestawu wchodzą wszystkie elementy: od uzbrojonej rozdzielni elektrycznej, przez przewody w arotach i listwach instalacyjnych, aż do puszek gniazd elektrycznych. Instalacja elektryczna w głównej części składa się z komponentów jednej z najlepszych firm na rynku - EATON. Wszystkie etapy prefabrykacji instalacji poddawane są kontrolom jakości. Ostatnią fazą produkcji jest szczegółowy i wieloetapowy test działania instalacji.

Po Twojej stronie pozostaje tylko dobór gniazd elektrycznych. Gniazda elektryczne dobierane są zawsze do stylistyki wyposażenia wnętrza i to zostawiamy już Tobie. Dołączona do zestawu instrukcja montażu z pewnością ułatwi i przyśpieszy proces instalacji. Wszystkie elementy zostały dopasowane do modelu MTB ONE. Instalacja jest spakowana i gotowa do montażu na ścianach. Z naszym systemem nie ma możliwości, aby zabrakło podczas budowy jakiegokolwiek elementu instalacji. Nie ma potrzeby wyjazdów do lokalnych sklepów i dobierania podzespołów do pełnych paczek i też nie płacisz lokalnym instalatorom za naddatki materiałów, które zostają po ukończonej inwestycji.

W tej ofercie masz gwarancję prawidłowo skonfigurowanej instalacji. Czas pracy zredukowany został do minimum. Instalacje trwa ok 5-6 godzin. Metodą konwencjonalną proces wykonania instalacji zajmuje ok 20 - 24 godzin. Zaoszczędzony czas można poświęcić na montaż kolejnych naszych instalacji. Natomiast w przypadku inwestycji komercyjnych, czas ma ogromne znaczenie i jego wartość jest o wiele wyższa.

Zest elektryka
ph_ruszt.png

Ruszt instalacyjny

Ruszt instalacyjny, to inaczej przykręcona listwa 3,5 cm x 4,5 cm, która po montażu tworzy przestrzeń wentylacyjną ściany, przestrzeń umożliwiającą prowadzenie instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Przestrzeń pomiędzy ścianą SIP a (finalnym) materiałem montowanym na listwach instalacyjnych możemy dodatkowo wypełnić wełną skalną lub mineralną. W tym przypadku poprawimy w dużym stopniu akustykę i izolację termiczną naszego domu. Oferowany przez nas zestaw składa się z listew wykonanych z drzew iglastych o wilgotności 18 %, oraz zestawu elementów złącznych.

Pakiet listew, to materiał o równych odcinkach - około 5 mb, który spełnia zapotrzebowanie na wszystkie powierzchnie ścian i sufitów, także łazienki. Listwy docinasz samodzielnie podczas montażu finalnej warstwy ścian i sufitów. Rozstaw łat uzależniony jest od formatów materiału który wybierzesz: płyta karton-gips, płyta meblowa, boazeria drewniana, lub panele Fibo.

System FIBO:
W naszej ofercie dodatkowej posiadamy także panele Skandynawskiej marki Fibo. Rozwiązanie to umożliwia zabudowę całej przestrzeni mieszkalnej. Do budowy łazienki stosujemy specjalny rodzaj materiałów, przystosowanych do użytkowania w miejscach narażonych na wysoką wilgoć. Panele łazienkowe zaprojektowane i stworzone zostały również do zastosowań w prysznicu
(jako finalna warstwa zamiast tradycyjnej metody glazurniczej). Sprawdź w naszej ofercie pełne możliwości systemy FIBO (link do paneli ściennych).

Ruszt
ph_hydra.png

Zestaw instalacji hydraulicznej

Sprefabrykowana instalacja hydrauliczna pod układ funkcjonalny z naszych wizualizacji. Instalacja hydrauliczna została przystosowana do opcji dodatkowej z naszej oferty, jaką jest instalacja elektryczna z przyłączem do bojlera elektrycznego. W skład zestawu wchodzą wszystkie elementy: od poziomu "zero podłogi" po przyłącza (pralki, umywali łazienkowej, zlewozmywaka kuchennego, zmywarki naczyń, prysznica, stelaża podtynkowego WC.

Szczegółowa lista elementów zestawu:
- przewody odpływowe kanalizacji wszystkich punktów: umywalki łazienkowej, zlewozmywaka kuchennego, zmywarki naczyń, prysznica, stelaża podtynkowego WC, pralki,
- przewody doprowadzenia wody ciepłej: umywalki łazienkowej, zlewozmywaka kuchennego, zmywarki naczyń, prysznica, stelaża podtynkowego WC, pralki. Zestaw składa się z komponentów niemieckiej marki Geberit, który umożliwia łączenie przewodów metodą szybkozłączy, bez konieczności używania zgrzewarki,
- przewody doprowadzenia wody zimnej: zmywarki naczyń, stelaża podtynkowego WC, pralki. Zestaw składa się z komponentów niemieckiej marki Geberit, który umożliwia łączenie przewodów metodą szybkozłączy, bez konieczności używania zgrzewarki, - otuliny przewodowe Geberit w kolorach czerwony i niebieski,
- kolana i elementy złączne dopływów wody- miedziane Geberit,
- stelaż podtynkowy WC niemieckiej firmy Jomo. Wiodący producent tego systemu, który cieszy się na rynku najmniejszą awaryjnością swoich produktów.
- bojler ciepłej wody 80L. Jeden z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń grzewczych wody bieżącej. Pozwala podgrzać wodę do temperatury "kąpielowej" w czasie 45 minut od "zera", przy minimalnym możliwym zużyciu prądu. Pojemność zbiornika 80L pozwala na kąpiel sześciu osób przy jednym cyklu grzania. Włoska marka Ariston mówi sama za siebie i jest gwarancją długoletniej, bezobsługowej pracy urządzeń.
- instrukcję montażu, która precyzyjnie opisuje przebieg prac monterskich i ukazuje szczegółowo rozmieszczenie punktów instalacji.

Po Twojej stronie pozostaje tylko doprowadzenie instalacji do płyty fundamentowej. Wszystkie elementy zostały dopasowane do modelu MTB ONE. Wszystkie elementy są spakowane w komplety i przechodzą kontrolę jakości, nie pominiemy żadnego elementu instalacji. Nie ma potrzeby wyjazdów do lokalnych sklepów i dobierania podzespołów, nie płacisz lokalnym instalatorom za naddatki materiałów, które zostają po ukończonej inwestycji.

W tej ofercie masz gwarancję prawidłowo skonfigurowanej instalacji. Czas pracy zredukowany został do minimum. Instalacja trwa od 4-6 godzin i redukuje czas przygotowania i montażu o połowę. Zaoszczędzony czas można poświęcić na montaż kolejnych naszych instalacji. Natomiast w przypadku inwestycji komercyjnych, czas ma ogromne znaczenie.

Hydraulika
ph_foliapara.png
1

Folia do izolacji paroszczelnej i przeciwwilgociowej

Mamy do zaoferowania naszym Klientom elastyczną, żółtą folię do izolacji paroszczelnych i przeciwwilgociowych. Jej podstawowe zadanie, to blokowanie przenikania pary wodnej z wnętrza budynku do warstwy jego izolacji termicznej. Ten produkt montujemy przed położeniem wszelkich instalacji: elektrycznej, hydraulicznej, wentylacyjnej, rusztu instalacyjnego.

Nasz produkt przeznaczony jest dla świadomych inwestorów, poszukujących wysokiej jakości produktu. Ilość folii paroizolacyjnej została dopasowana do powierzchni wszystkich ścian i sufitów w tym konkretnym modelu domu.

ph_wentylacja.png
wen

Wentylacja mechaniczna

Instalacja wentylacyjna jest nieodzownym elementem każdego budynku, w którym przebywają ludzie. Zmienność warunków zewnętrznych jak i intensywności użytkowania wymaga, aby zapewniona była regulacja wydajności wymiany powietrza w możliwie szerokim zakresie.

Nasz system wentylacji mechanicznej złożony jest z dwóch wentylatorów higrosterowanych. Za pomocą dołączonej instrukcji umieścisz wentylatory w miejscach przez nas proponowanych. Jeden z wentylatorów montujemy w łazience, zaś drugi w przestrzeni otwartej domu. System wentylacji jest bezobsługowy. Nie będziesz musiał pozostawiać na długi czas uchylonych okien w domu. Wentylacja i jej sterowanie, proces wymiany powietrza wykona za Ciebie. Tę Konfigurację szczególnie docenimy w momencie powrotu do domu po dłuższym czasie. Zastaniemy w środku świeże i idealnie nawilżone powietrze.

W technologii budownictwa szkieletowego system wymuszonych wentylacji jest wymogiem. Wykonanie otworów w ścianach budynku zostawiamy już dla Państwa. Nie wykonujemy przewiertów na etapie produkcji, ze względu na możliwość zastosowania przez klienta, innego rodzaju systemu wentylacji.

ph_ogrzewanie.png
ogrze

Klimatyzacja i ogrzewanie

System ogrzewania i klimatyzacji w jednym. Firma Haier, Fuji lub Mitsubishi to wiodący producenci jednostek chłodzących i grzewczych. Marki znane na całym świecie, posiadające serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na każdym kontynencie. Zestaw  przygotowany pod ten konkretny model domu, do samodzielnego montażu. Bardzo wydajna jednostka, która poradzi sobie z ogrzewaniem i chłodzeniem tego domu w każdej strefie klimatycznej. Parametry systemu dopasowane zostały do kubatury i parametrów technicznych projektu.  Sposób montażu i użytkowania opisany został także w instrukcji. System zintegrowany z naszą instalacją elektryczną.

Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne całej gamy produktów wyróżniają kompaktowe wymiary. Pozwala to na ich montaż również w pomieszczeniach dysponujących niewielką ilością wolnego miejsca.

Warunkiem obowiązywania gwarancji jest wykonywanie co najmniej 2 razy w roku odpłatnego przeglądu konserwacyjnego, który może być zrealizowany tylko przez Autoryzowaną Firmę Instalacyjną. Okres pomiędzy kolejnymi przeglądami nie może być krótszy niż 5 miesięcy i nie dłuższy niż 7 miesięcy, przy czym pierwszy przegląd powinien zostać zrealizowany nie później niż 7 miesięcy od uruchomienia Urządzenia. W razie niezrealizowania przeglądu konserwacyjnego w wymaganym terminie, gwarancja wygasa z upływem terminu na jego wykonanie.

ph_schody2.png
schody

Schody modułowe

Schody modułowe firmy Dolle, produkowane dla MTB Modules, charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wszechstronność zastosowań. Eleganckie schody zabiegowe ze stopniami o szerokości 65 cm, brzoza multiplex, wkomponują się w niewielką przestrzeń nadając jej niebanalnego wyglądu. Schody zajmują niewiele miejsca. W komplecie balustrada z drewnianą poręczą.

Specyfikacja:

KOLOR: Srebrna konstrukcja, stopnie brzoza multiplex
GRUBOŚĆ STOPNIA: 40 mm
GŁĘBOKOŚĆ STOPNIA: 65 mm
WYSOKOŚĆ WZNIESIENIA: 185 – 225 mm
MATERIAŁ STOPNI: brzoza multiplex
MATERIAŁ BALUSTRADY: Metal

Schody spiralne oraz modułowe posiadają certyfikat CE wg normy ETAG 008, co daje gwarancję spełnienia europejskich wymogów w dziedzinach zdrowia, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa.

W skład zestawu schodów modułowych wchodzi: konstrukcja, stopnie oraz akcesoria montażowe. Taki zestaw otrzymuje każdy klient. Zakup gotowych schodów systemowych to rozwiązanie rekomendowane osobom pragnącym zaoszczędzić czas, pieniądze i przestrzeń. Realizacja zamówienia na kompletny zestaw do samodzielnego montażu odbywa się bardzo sprawnie, dzięki czemu połączenie dwóch kondygnacji budynku możliwe jest zdecydowanie szybciej, aniżeli w przypadku tradycyjnych schodów wykonywanych na zamówienie. Dostarczone elementy zestawu dają możliwość dopasowania schodów modułowych do potrzeb i wymagań klientów.

Wspomniane dopasowanie oraz kolejne etapy prac montażowych nie pochłaniają wiele czasu, nie wymagają też szczególnych przygotowań. Wszelkie elementy zestawu łatwo się ze sobą łączy, a tym samym montaż poszczególnych modułów, stopni i balustrady nie jest czasochłonny. Wykonywanie prac dodatkowo ułatwia dołączona do zestawu instrukcja, czytelna nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie zajmowały się składaniem podobnego zestawu. Oznacza to, że w przypadku zakupu schodów modułowych nie ma konieczności korzystania z usługi montażystów.

ph_barierki-1.png
barierki

Barierki antresoli

Barierki modułowe firmy Dolle, produkowane dla MTB Modules, charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wszechstronność zastosowań. Eleganckie barierki Dublin wkomponują się w niewielką przestrzeń nadając jej niebanalnego wyglądu. W komplecie balustrada z drewnianą poręczą.

Specyfikacja:

KOLOR: Srebrna konstrukcja, poręcz brzoza
MATERIAŁ: Lite drewno/Stal

Balustrada Dublin to klasyczna balustrada, która łączy minimalistyczne, lekkie wzornictwo i wysoką funkcjonalność. System do zamontowania we wnętrzach, stanowi element pasujący do schodów Dublin. W skład zestawu barierek modułowych wchodzi: konstrukcja, poręcze oraz akcesoria montażowe. Taki zestaw otrzymuje każdy klient.

Zakup gotowych barierek systemowych to rozwiązanie rekomendowane osobom pragnącym zaoszczędzić czas, pieniądze i przestrzeń. Realizacja zamówienia na kompletny zestaw do samodzielnego montażu odbywa się bardzo sprawnie i zdecydowanie szybciej, aniżeli w przypadku tradycyjnych barierek wykonywanych na zamówienie. Wspomniane dopasowanie oraz kolejne etapy prac montażowych nie pochłaniają wiele czasu, nie wymagają też szczególnych przygotowań. Wszelkie elementy zestawu łatwo się ze sobą łączy, a tym samym montaż poszczególnych modułów balustrady nie jest czasochłonny. Wykonywanie prac dodatkowo ułatwia dołączona do zestawu instrukcja, czytelna nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie zajmowały się składaniem podobnego zestawu. Oznacza to, że w przypadku zakupu barierek modułowych nie ma konieczności korzystania z usługi montażystów.

SIP_DOM_03_V2-1.jpg

Stwórz z nami swój własny projekt

bottom of page